Maszyna do gwintowania REMS Tornado


15 867,00 zł
Brutto

Maszyna do gwintowania REMS Tornado
Niezawodna, bardzo sprawna maszyna do gwintowania, obcinania, gratowania, gwintowania króćców, wyoblanie. Do instalacji, zakładów ślusarskich, zakładów produkcyjnych. Na plac budowy i do warsztatu.Gwinty rurowe 1/16–2", 16–63 mm. Gwinty sworzniowe 6–60 mm, 1/4–2". Gwinty rurowe z 4” głowicą automatyczną REMS 2 1/2–4". Również do gwintów na rurach preizolowanych.  Wyoblanie rur za pomocą osprzętu REMS Rollnut DN 25–200 (300) 1–8” (12”)

Ilość
Oczekiwanie na dostawę

Maszyna do gwintowania REMS Tornado
Niezawodna, bardzo sprawna maszyna do gwintowania, obcinania, gratowania, gwintowania króćców, wyoblanie. Do instalacji, zakładów ślusarskich, zakładów produkcyjnych. Na plac budowy i do warsztatu.Gwinty rurowe 1/16–2", 16–63 mm. Gwinty sworzniowe 6–60 mm, 1/4–2". Gwinty rurowe z 4” głowicą automatyczną REMS 2 1/2–4". Również do gwintów na rurach preizolowanych.  Wyoblanie rur za pomocą osprzętu REMS Rollnut DN 25–200 (300) 1–8” (12”)


REMS Tornado – klasa sama dla siebie.Automatyczne: uchwyt zaciskowy, uniwersalna głowica gwintująca, smarowanie i chłodzenie.

Zasada działania
Obracający się materiał – nieruchome narzędzie.
Konstrukcja
Silna, zwarta, ustawna konstrukcja. Niewielkie wymiary, niewielka masa, np.: REMS Tornado 2000 komplet tylko 50 kg. Duża przestrzeń robocza i pojemnik na wióry.
Regulowana podpora materiału.
Dwa wykonania:
–  wykonanie przenośne na 3 nogach, z odpinaną, dużą wanną olejową i miską na wióry.
–  wykonanie T z zespoloną, większą wanną olejową i pojemnikiem na wióry, do ustawienia na stole. Podstawa, składany wózek jezdny lub wózek jezdny z półką na materiał, dostępny jako osprzęt, zapewnia łatwy transport, optymalną wysokość roboczą i stabilne ustawienie.
Napęd
Niezwykle silny i szybki np.: gwint 2" tylko 15s. Przekładnia całkowicie bezobsługowa w zamkniętej kąpieli olejowej. Trzy wysokowydajne silniki do wyboru:T
Trzy wysokowydajne silniki do wyboru:
–  wysokosprawny silnik uniwersalny, 1700 W, ochrona przed przeciążeniem,   szybkość obrotów 53 min-1.
–  silnik kondensatorowy 2100 W, ochrona przed przeciążeniem.
 Dwie prędkości obrotów 52 i 26 min-1, również pod pełnym obciążeniem.
Bardzo cicha praca.
 –  silnik trójfazowy, 2000 W, ochrona przed przeciążeniem. Dwie prędkości obrotów 52 i 26 min-1, również pod pełnym obciążeniem.
 Bardzo cicha praca.
Wygodny w użyciu, nożny wyłącznik bezpieczeństwa z przyciskiem awaryjnym, dwustopniowy, dzięki temu w czasie pracy obciążany całym ciężarem ciała.
Automatyczny uchwyt zaciskowy
Dwa automatyczne uchwyty zaciskowe z samocentrującymi się szczękami mocującymi. Szybko i z łatwością mocują i luzują materiał. Uchwyty samozaciskowe zapewniają maksymalną siłę mocowania. Do mocowania rur < Ø ⅛" i prętów < Ø 10 mm dostępne są tuleje mocujące.
Automatyczne smarowanie i chłodzenie
Silna, niezawodna pompa z dużą wydajnością tłoczenia. Optymalne wielostronne prowadzenie środka do gwintowania przez głowicę gwintującą dokładnie na miejsce gwintowania gwarantuje czyste gwinty i długą trwałość noży gwintujących, przekładni i silnika.
Automatyczna głowica uniwersalna
Tylko jedna automatyczna głowica uniwersalna do wszystkich gwintów, również długich; automatycznie otwierająca się - z automatyką długości gwintu do gwintów stożkowych. Szybkie, łatwe nastawianie rozmiaru gwintu. Przejrzysta skala gwintów. Łatwa i szybka zmiana noży gwintujących dzięki ich pozycjonowaniu w części mocującej.
Noże gwintujące
Niezawodne, niezniszczalne, wysokiej jakości noże gwintujące REMS z optymalną geometrią, gwarantują bardzo łatwe wejście w materiał, lekkie gwintowanie i czyste gwinty. Wykonane są z odpornej na obciążenia, specjalnie hartowanej stali zapewniającej wyjątkowo długą ich żywotność.

Obcinak do rur
Samocentrujący. Stabilny kabłąk z kutej stali. Ergonomiczny, szeroki uchwyt do mocnego docisku wrzeciona. Specjalnie hartowane kółko tnące z niezawodnej, ciągliwotwardej stali nożowej zapewnia długą trwałość.
Gratownik wewnętrzny
Stabilne, łatwe w obsłudze urządzenie gratujące ze zmienną pozycją gratowania. Specjalnie hartowane i obrobione ostrze gwarantuje lekkie ogratowanie i wyjątkowo długą trwałość. Dwa ostrza do optymalnego odcinania gratu, szczególnie przy małych średnicach rur.
Środki do gwintowania
REMS Sanitol i REMS Spezial.Opracowane specjalnie dla gwintowania. Mają szczególnie wysokie własności smarującochłodzące. Niezbędne dla otrzymania czystych gwintów i długiej żywotności noży gwintujących, narzędzi i maszyn.

Gwintowanie króćców
Racjonalne z automatycznym samonapinającym się wewnętrznym uchwytem REMS Nippelfi x ½ – 2" (4") lub z ręcznie napinanym wewnętrznym uchwytem REMS Nippelspanner ⅜ – 2".
REMS Rollnut-przyrząd
Silne, zwarte urządzenie do wyoblania rur z hydraulicznym posuwem, do systemu połączeń rur przy pomocy złączek DN 25 – 300, 1 – 12" . Wyoblanie za pomocą REMS Tornado do DN 200, 8"
Zakres dostawy
Zakres dostawy REMS Tornado. Maszyna do gwintowania. Gwinty rurowe (1/16) ⅛ – 2", 16 – 63 mm, gwinty sworzniowe (6) 10 – 60 mm, ¼ – 2". Bezobsługowa przekładnia, nożny wyłącznik bezpieczeństwa z wył. awaryjnym, dwa automatyczne uchwyty zaciskowe, automatyczne smarowanie i chłodzenie. Z zestawem narzędzi, w skład którego wchodzi jedna automatycznie otwierająca się głowica uniwersalna do wszystkich gwintów, również długich, z automatyką długości gwintu dla gwintów stożkowych, noże do stożkowych gwintów rurowych ISO 7-1, EN 10226 (DIN 2999, BSPT) R ½ – ¾ i R 1 – 2 prawe, obcinak do rur, urządzenie do gratowania wewnętrznego, dźwignia dociskowa, regulowana podpora do materiału. 3 silniki do wyboru. Wykonanie przenośne na 3 nogach z odpinaną, dużą wanną olejową i miską na wióry. Wersja T ze zintegrowaną, jeszcze większą wanną olejową i miską na wióry, przeznaczona do stołów roboczych, podstaw, składanych wózków jezdnych lub wózków jezdnych z półką na materiał. W kartonie

REMS TORNADO

No customer reviews for the moment.

Podobne produkty

(There are 16 other products in the same category)